از ابتدایی ترین المان هایی که درباره تلفن همراه می شناسیم همین خطوط آنتن است! نمادی که به ما وضعیت آنتندهی تلفن همراهمان را نشان می دهد و شاید هیچوقت به امکان نبودنش فکر نکرده باشیم. حالا اما به نظر می رسد برخی اپراتورها در نظر دارند که این المان نمایش داده نشود و احتمالا از اندروید پی (Android P) که احتمالا اندروید ۹ باشد، این امکان را فراهم خواهد کرد. در ادامه با آینده نگری ایران همراه باشید تا در این زمینه بیشتر صحبت کنیم.

  قدرت آنتندهی موبایل

  قدرت آنتندهی موبایل

  اگر کاربر کنجکاوی باشید حتما در بخش تنظیمات موبایل خود و در بخش وضعیت سیم کارت یا همان Sim Status شاهد گزینه ای به نام قدرت سیگنال (Signal Strength) بوده اید. در این بخش ۲ فاکتور برای نمایش وجود دارد بیانگر میزان کیفیت آنتندهی یا به عبارت دیگر قدرت آنتندهی است. این مقدار به صورت نمادین و قابل درک تر برای تمام انسان های روی کره زمین که تلفن همراه با می شناسند با علامتی که شامل چند خط (یا شاید دایره) می شود، بالا سمت راست یا سمت چپ نمایش داده می شود. برای درک بهتر می توانید نمودار زیر را که به صورت عمومی برای تبدیل میزان کیفیت آنتندهی از بخش قدرت سیگنال به خطوط آنتن است را ببینید:

  معنی خطوط آنتندهی

  معنی خطوط آنتندهی

  به عبارت بهتر از -۱۲۰ dBm به پایین تر دیگر شما آنتن نخواهید داشت و اگر روی -۶۰ dBm باشید احتمالا روی دکل نشسته اید! دقیقا مشخص نیست به چه دلیلی اما گویا برخی اپراتورها که البته نام آن ها هم مشخص نیست درخواست عدم نمایش این داده ها را دارند. شاید بتوان این موضوع را به شبکه ۵G نسبت داد و شاید نه! اینکه چه زمانی شاهد تغییر ذکر شده خواهیم بود را باید بگوییم مشخص نیست ولی با توجه به امکان ارایه آن همزمان با اندروید پی (Android P) می توان گفت جایی اوایل یا اواسط سال ۲۰۱۹ احتمال وقوع دارد.

  نظر شما چیست؟ درباره این تصمیم چه فکری می کنید؟ آیا موبایل خود را بدون خطوط آنتن می توانید تصور کنید؟

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس