مدیاتک تولیدکننده چیپست های موبایل است که شاید سال خوبی نداشته و شاهد افت ۳٪ سهم بازار در سال گذشته باشد اما به نظر می رسد با تمرکز راهبردش بر روی چیپست های میان رده سعی در بازگرداندن آب رفته به جوی دارد. طبق گزارشات رسیده گویا مدیاتک Heilo P40 و Helio P70 دو چیپست میان رده ۱۲ نانومتری برای نیمه دوم سال ۲۰۱۸ خواهند بود. در ادامه با آینده نگری ایران همراه باشید تا درباره این چیپست ها بیشتر بدانیم.

  مدیاتک Helio P40

  مدیاتک Helio P40

  همانطور که در جدول بالا مشخصات سخت افزار چیپست مدیاتک Helio P40 و Heilo P70 را می بینید، هر دو چیپست می توانند گزینه های خوبی برای تولیدکننده ها باشند. پردازنده مرکزی هر دو چیپست هلیو پی ۴۰ و پی ۷۰ از دو شاخه ۴ هسته ای بر پایه معماری Cortex-A73 و Cortex-A53 تشکیل می شود  تفاوت را می توان در فرکانس این هسته ها دید. هر دو چیپست برای پردازش گرافیکی خود از چیپست Mali-G72 بهره می برند که در هلیو پی ۷۰ شاهد ۴ هسته به فرکانس ۸۰۰ مگاهرتز هستیم اما در هلیو پی ۴۰ فرکانس ۱۰۰ مگاهرتز پایین تر و یک هسته کمتر در نظر گرفته شده است.

  هر دو چیپست از یک پرازنده تصویر بهره می برند که می تواند تا دوبین ۳۲ مگاپیکسلی را پشتیبانی کند و فیلم برداری ۳۰ فریم بر ثانیه توسط آن انجام شود. برای پردازش های هوش مصنوعی نیز تدابیری اندیشیده شده که خود می تواند برای رده میانه امیدوار کننده باشد. معماری هر دو چیپست ۱۲ نانومتری است که توسط TSMC، شرکت هموطن آن ها تولید می شود. مدل هلیو پی ۷۰ می تواند ۸ گیگابایت رم تا فرکانس ۳۷۳۳ مگاهرتز را پشتیبانی کند که کمی عجیب است. مدل هلیو پی ۴۰ نیز همین میزان رم را تا فرکانس ۱۸۶۶ مگاهرتز پشتیبانی خواهد کرد.

  برای پردازش های هوش مصنوعی نیز تدابیری اندیشیده شده

  هر دو چیست از حافظه های eMMC5.1 و یا UFS2.1 پشتیبانی می کنند که اگر تولیدکننده ها تصمیم به سخاوت و استفاده از حافظه داخلی پر سرعت UFS2.1 داشته باشند، این چیپست بتواند خروجی بسیار خوبی به شما بدهد. هلیو پی ۴۰ در زمینه مخابراتی تا Cat.7 را پشتیبانی می کند اما هلیو پی ۷۰ تا Cat.12 که این موضوع خوبی است.

  هر دو چیپست میان رده مدیاتک برای نیمه دوم سال ۲۰۱۸ آماده عرضه هستند و به نظر می رسد به عدم استقبال از چیپست های پرچمدار سری X مدیاتک به خصوص مدیاتک Helio X30 تمرکز تایوانی ها بیشتر روی رده میانه باشد تا سهم ۱۷٪ خود را که در سال ۲۰۱۶ در دست داشتند را دوباره تصاحب کنند.

  شما چطور فکر می کنید؟ این دو چیپست می توانند برای مدیاتک خوش یمن باشند؟

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس