تولید خودرو در سایپا شکسته شد. تنها در عرض ۵ ماه این شرکت خودروسازی ایرانی موفق به تولید ۵۰۰ هزار خودرو شده است که نشان از رشد بالای آن‌ها در مقایسه با سال گذشته دارد.

    گروه خودروسازی سایپا موفق شده به خوبی از پس مشکلات و موانع سر راه خود عبور کرده و خط تولید محصولاتش را به ثبات خوبی برساند. در همین راستا آن‌ها موفق شده‌اند در طول یک بازه زمانی ۱۰ ماهه اقدام به تولید ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو کنند، این درحالیست که در مدت زمان مشابه سال گذشته این تعداد ۴۲۳ هزار و ۳۹۸ دستگاه خودرو تولیدی بوده است.

    تولید خودرو در سایپا در ماه آبان امسال به ۶۱ هزار و ۸۵۰ دستگاه رسیده است و در ماه آذر سال جاری نیز آن‌ها ۶۳ هزار و ۸۸۵ دستگاه خودرو به تولید رسانده است. این در حالیست که در مدت زمان مشابه سال گذشته (آذر ماه) این خودروساز ایرانی ۵۷ هزار دستگاه خودرو را به تولید رسانده بود تا در ماه گذشته نیز رشدی ۱۲ درصدی به نامشان ثبت شود. همچنین از اول ماه دی تا روز چهارشنبه ۱۳ دی ماه ۹۶ نیز این شرکت بیش از ۲۸ هزار خودرو را به تولید رسانده است. بی‌تردید اگر این خودروساز روند رو به رشد خودش را تا پایان اسفند ماه نیز ادامه دهد می‌تواند تمامی رکوردهای ثبت شده در تولید خودرو در کشور را به نام خودش ثبت کند.

    رشد تولید خودرو در سایپا به لطف تزریق ۶ هزار میلیارد ریالی

    طی روزهای گذشته مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا مبلغی در حدود ۶ هزار میلیارد ریال را به بودجه شرکت‌های زیرمجموعه خود تزریق کرده است که همین امر باعث شتاب بخشیده شدن روند تولید اتومبیل‌ها شده و نقدینگی این شرکت‌ها را نیز تنظیم کرده است. لازم به ذکر است که پس از به روی کار آمدن محسن قاسم جهرودی به عنوان مدیرعامل این گروه خودروسازی، شاهد پیشرفت چشمگیری در کل بنیاد سایپا بوده‌ایم. باید دید که آیا آن‌ها همین روند رو به رشد خود را حفظ خواهند کرد یا مقطعی است!

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس