تصمیم‌گیری در مورد رفع فیلتر تلگرام بر عهده شورای عالی امنیت ملی است. یکی از اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ضمن اعلام این خبر، گفت شورای امنیت ملی موضوع فیلترینگ تلگرام را بررسی می‌کند.

    رمضانعلی سبحانی فرد، عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد شورای عالی امنیت ملی، تلگرام را فیلتر کرده و تصمیم‌گیری در مورد رفع فیلتر این پیام رسان نیز توسط همین شورا انجام خواهد شد. به گفته سبحانی فرد، برخی افراد از شرایط و ظرفیت تلگرام سوءاستفاده کردند و شرایط خشونت را به وجود آوردند. بر همین اساس، شورای عالی امنیت ملی نیز تصمیم به فیلتر تلگرام گرفت.

    توپ رفع فیلتر تلگرام به زمین شورای امنیت ملی افتاد

    عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با تاکید بر این که تصمیم‌گیری در مورد فیلترینگ و یا رفع فیلتر تلگرام توسط دستگاه‌های بالاتر از جمله شورای عالی امنیت ملی انجام می‌شود، اضافه کرد:

    برای رفع فیلترینگ این شبکه اجتماعی باید دید شورای عالی امنیت ملی چه تصمیمی خواهد گرفت و بر مبنای تصمیمات این شورا، اگر زمینه فراهم باشد رفع فیلتر تلگرام مورد بررسی قرار می‌گیرد و اقدامات لازم در این زمینه انجام می‌شود.

    رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد که دستگاه‌های مختلف مانند شورای عالی فضای مجازی و شورای عالی امنیت ملی در شرایطی که مسائل این چنینی رخ می‌دهد، می‌توانند در خصوص فیلترینگ تصمیم‌گیری کنند.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس