شخصا علاقه ویژه ای به فناوری های ذخیره سازی اطلاعات دارم و به خصوص فلش ها! موجوداتی که با تمام اعتماد به نفس اطلاعات خود را روی آن انتقال می دهید و سپس گمش می کنید! اما به دور از جنبه شوخی مسئله، فلش ها موجودات مفیدی هستند که هر چقدر سرعت، حجم و سازگاری بالاتری داشته باشند، زندگی بهتری دارید.  امروز می خواهیم با کوچکترین فلش ۱ ترابایتی Sansdisk و برادر کوچکتر ۲۵۶ گیگابابتی آن آشنا شویم. در ادامه با آینده نگری ایران همراه باشید.

  فلش 1 ترابایت Sandisk

  فلش ۱ ترابایت Sandisk

  فلش ۱ ترابایتی SanDisk می تواند به موبایل، لپتاپ یا هر دستگاه دیگری با این پورت جهانی متصل شود و اطلاعات را انتقال دهد. سرعت خواندن و نوشتن این حافظه هنوز مشخص نیست. شاید بد نباشد بدانید از نظر حافظه این فلش رقیبی قدر از کینگ استون دارد، فلش ۲ ترابایتی DataTraveler Ultimate GT  اما این نمونه سن دیسک بسیار جمع و جور تر است. از نظر قیمتی هنوز به صورت رسمی چیزی عنوان نشده اما حدود ۳۵۰ دلار قیمتی است که برای آن حدس زده می شود.

  فلش 256 گیگابایتی Type C

  فلش ۲۵۶ گیگابایتی Type C

  برادر کوچکتر ۲۵۶ گیگابایتی آن اما با قیمت رسمی ۱۵۰ دلار و سرعت خواندن تا ۱۳۰ مگابایت خواهد داشت. این فلش نیز در نوع خود کوچکترین در بازار است. البته سرعت ۱۳۰ مگابایت برای خواندن برترین سرعت موجود نیست و نمونه ایی تا سرعت ۲۴۰ مگابایت نیز در بازار وجود دارند.

  نظر شما چیست؟ به نظر می رسد تعاریف حجم فیزیکی به حجم حافظه ذخیره سازی کمی در حال تغییر است‌، اینطور نیست؟ شما هنوز از فلش مموری استفاده می کنید؟ چند گیگ؟ چه پورتی؟

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس