بی وای دی SkyRail نخستین قطار مونوریل تمام الکتریکی خودران جهان در کشور چین معرفی شد. این قطار قادر به حمل ۱۰۰ نفر بوده و دارای یک کابین باربری است.

  بزرگ‌ترین سازنده اتومبیل های الکترونیکی چینی، شرکت BYD برای اولین بار از تکنولوژی رانندگی خودکار خود همراه با یک سیستم مونوریل در یینچوان به عنوان بخشی از سیستم حمل و نقل عمومی منطقه نینگ شیا پرده برداری کرد. این کمپانی همچنین در نظر دارد تا این تکنولوژی را تا سال ۲۰۲۰ برای اتوبوس های مسیر ثابت برای فرودگا‌ها و بندرها خود توسعه ببخشد تا در آینده‌ای نزدیک مسافران با استفاده از این وسایل به مکان‌های مورد نظر منتقل شوند.

  قطار شهری بی وای دی SkyRail تا ۱۰۰ مسافر را حمل می‌کند

  قطار بی وای دی SkyRail که از آگوست گذشته همراه با رانندگی انسان راه اندازی شده است، اینک در حال تبدیل شدن به نخستین سیستم یکپارچه مونوریل کشور چین با حقوق مالکیت معنوی ۱۰۰ درصد اختصاصی است. در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸، این قطار جدید رسما وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور چین خواهد شد و با سرعت حداکثری ۸۰ کیلومتر بر ساعت مورد استفاده قرار خواهد گرفت. با حمل بیش از ۱۰۰ نفر همراه با یک کشنده‌ی بار، قطار بی وای دی SkyRail نیازی به یک راننده ندارد؛ در واقع آن حتی فاقد اتاق مدیریت قطار است.

  بی وای دی SkyRail

  این خودرو دارای بالاترین سطح رانندگی خودران برای حمل و نقل ریلی است. در صبح آن می‌تواند خود فعال شود و بررسی‌های مختلف بدنه از قبیل باتری، نورها و تهویه مطبوع را انجام دهد. سپس به طور خودکار سرویس دهی به مسافران را آغاز می‌کند؛ مسافرانی که می‌توانند از طریق تشخیص چهره وارد ایستگاه شوند. پس از پایان روز نیز به صورت خودکار این قطار می‌تواند دوباره به حالت خاموش برود.

  کمپانی چینی هواوی تکنولوژی نیز سیستم ارتباطی قطار بی وای دی SkyRail را همراه با آخرین سرویس ۴٫۵G eLTE خود تحت پوشش قرار داده است. وانگ چوانفو مدیرعامل BYD عنوان کرده است که در حال حاضر این سیستم حمل و نقل، ایده آل ترین روش حمل و نقل برای وسایل فاقد راننده است و می‌تواند تا ۶۰ درصد هزینه‌های عملیاتی را کاهش دهد. وی همچنین گفته است که BYD تکنولوژی مربوطه را به تمامی پروژه‌های SkyRail از جمله پروژه‌های خارج از کشور چین گسترش خواهد داد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس