چه دوست داشته باشید و چه اکثر تولیدکننده ها به سونی حذف جک ۳٫۵ میلی متری هدفون پیش می روند. حقیقتا ما این را دوست نداریم اما واقعیت این است که هر وقت موبایلی را با پورت Type-C می بینیم به این فکر فرو می رویم که حضور جک ۳٫۵ میلی متری هدفون چند نسل دیگر می تواند باقی بماند! امروز خبری درباره احتمال عرضه اولین موبایل سونی بدون جک ۳٫۵ میلی متری هدفون شنیده می شود، در ادامه با آینده نگری ایران همراه باشید.

    اما جدیدترین شایعه درباره جدیدترین پرچمدار سونی احتمال از قرار گرفتن یکی از جدیدترین ترندهای دوست نداشتنی چطور برداشت و استنباط شده است؟ در FCC امریکا دستگاهی ناشناخته تاییدیه گرفته است که از پورت Type C برای انتقال صدا و شارژ شدن بهره می برد. هر چند این به معنی حذف قطعی جک ۳٫۵ میلی متری نیست اما می تواند نشانه ای باشد که بستر چنین اتفاقی فراهم است.

    طبق اطلاعات ثبت شده برای آن ابعاد ۱۵۲٫۷۹ میلی متر ارتفاع، عرض ۷۲٫۴۲ میلی متر و اندازه نمایشگر ۵٫۷ اینچ خواهد داشت. اگر بخواهیم با اکسپریا ایکس زد پریمیوم مقایسه کنیم باید گفت که ابعاد کمتری نسبت به ۱۵۶*۷۷ میلی متر آن دارد در حالی که نمایشگرآن ۰٫۲ اینچ هم بزرگتر است … بله، این یعنی حاشیه نمایشگر کم شده است.

    اگر چنین اتفاقی بیفتد شاید وضعیت کاربران شبیه زمانی باشد که پورت صدا و شارژ گوشی های سونی اریکسون یکسان بودند اما خوب اینکه حالا این پورت حداقل یونیورسال تر و با کیفیت تر است.

    احتمال دارد که شاهد عرضه این دستگاه در کنفرانس سونی MWC 2018 تاریخ ۷ اسفند باشیم. نظر شما چیست؟ با این تغییر موافقید؟

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس