به گزارش آینده نگری ایران ، قرار بود که پیش از شروع بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ برنامه فرهنگی مشترکی بین دو کره در کره شمالی برگزار شود. این برنامه به دلیل کدورت‌های ایجاد شده، لغو شد.

  کره شمالی از قضاوت‌های رسانه‌ها ابراز ناراحتی کرده است. کره جنوبی نیز به دلیل رزمایش نظامی کره شمالی درست در شب شروع بازی‌های المپیک زمستانی ابراز ناراحتی کرده است. این رزمایش به دلیل هفتادمین سالگرد ارتش کره شمالی برگزار می‌شود.

  برخی رسانه‌های این رزمایش را نمایش قدرت خوانده‌اند.

  کره شمالی در ماه‌های اخیر از سوی جهان منزوی‌تر شده است، زیرا رهبر این کشور در ادامه‌ برنامه‌های هسته‌ای این کشور اصرار دارد.

  درگیری‌های لفظی دونالد ترامپ و رهبر کره شمالی باعث شد که نگرانی‌هایی درباره امنیت بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ به وجود بیاید.

  با همه این‌ها رهبر کره شمالی در شب کریسمس اعلام کرد که ورزشکاران کشورش قصد دارند در بازی‌های المپیک زمستانی شرکت کنند و این تصمیم منجر به گفت‌وگوی بین مسوولان دو کشور و ایجاد توافقات خاص شد.

  کره شمالی تصمیم به فرستادن ۲۲ ورزشکار به بازی‌های المپیک زمستانی گرفت. هم‌چنین قرار شد ورزشکاران دو کشور با هم در مراسم افتتاحیه رژه بروند و تیم متحد هاکی روی یخ دو کره تشکیل شود.

  این اتفاقات مخالفان زیادی در کره جنوبی داشت و بسیاری از منتقدان، المپیک زمستانی را المپیک زمستانی پیونگ یانگ خواندند.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس