سامسونگ به تازگی اعلام کرد که توانسته است به ۵۰ میلیارد دلار سود را در سال گذشته دست پیدا کند. رکورد ثبت شده توسط سامسونگ برای سه ماهه چهارم سال گذشته در بخش‌هایی به مراتب بهتر از فروش گلکسی‌ها بوده است. در ادامه همراه باشید.

    بخش هایی که در سود بسیار بالای این شرکت نقش پر رنگی داشته است، شامل ماژول های حافظه، نمایشگرها و پردازنده ها هستند اما این کسب و کار تراشه است که در سال ۲۰۱۷ سامسونگ بسیار خوش درخشیده است. در گزارش سالانه، این بخش ۶۹ میلیارد دلار به درآمد سامسونگ در سال گذشته کمک کرد این در حالی است که اینتل به عنوان پادشاهی در این حوزه با ۶۳ میلیارد دلار پرونده مالی خود را بست.

    این یک تغییر بزرگ در کسب و کار سیلیکون به شمار می‌آید. مهم نیست که چقدر شما آن را جزئی تصور می‌کنید و حتی اگر تمرکز اینتل بر روی پردازنده های x86 با ارزش تر است این را باید قبول کنیم که سامسونگ بسیار موفق تر به جذب بازار موبایل بوده است و این بازار موبایل است که بزودی بر روی تمامی قسمت‌های فناوری اثر گذار خواهد بود چرا که هم اکنون با همین پردازنده‌های موبایلی می‌تواند بسیاری از اموری که تا قبل تنها محدود به PC بود را انجام داد در نتیجه نمی‌توان قدرت سامسونگ را دست کم گرفت.

     

    این مورد را نیز اضافه کنیم که اینتل اساسا کسب و کار حافظه کامپیوتر را ایجاد کرد اما در آن زمان رونق شرکت های الکترونیکی در ژاپن بیشتر بود در حالی که سامسونگ مجوز فعالیت خود را  از ژاپن گرفت و اکنون ضمن آنکه شاهد هستیم در زمینه حافظه‌های کامپیوتری رشد بسیاری کرده است، خودمان را برای پادشاهی جدید آماده می‌کنیم.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس