تعداد بازدید : ۳۷۱

  اخبار


  مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت خبرداد:

  روابط بانکی واردات محور، موفق تر از صادرات محور بوده اند


  حسین بردبار:مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت با اشاره به ۳۷ میلیارد دلار صادرات در ۱۰ ماهه ابتدای امسال گفت که روابط بانکی بین المللی واردات محور ما با دیگر کشورها،  موفق تر از روابط بانکی بر محور صادرات بوده است.

  به گزارش خراسان، فرهاد نوری دیروز درنشست خبری همایش تامین مالی صادرات که ۲۹ بهمن امسال درسالن همایش‌های سازمان توسعه تجارت برگزار می‌شود، درپاسخ به خراسان درباره علت موفقیت بیشتر روابط بانکی واردات محور نسبت به صادرات محور گفت:کشورها و بانک‌هایی که ما از طریق آن‌ها واردات انجام می‌دهیم مانند پژوی فرانسه آن قدر قدرت دارند که زیرمجموعه خود را مجاب به گشایش اعتبار کنند ولی طیف وسیعی از جامعه صادرکنندگان ما دارای شرکت‌های قدرتمند بین المللی نیستند که توان و اطمینان را به خریدارشان بدهند تا گشایش اعتبار برای کالای آن‌ها انجام دهند.

  معبودی، مدیرکل اموربین الملل بانک توسعه صادرات نیز دراین نشست از تهیه یک بسته حمایتی صادراتی توسط دولت خبرداد که شامل دو پیوست است و درآن کشورهای هدف صادرات و کالاهای صادراتی تشریح شده اند. وی افزود:ما موفق به انعقاد قرارداد فاینانس بلندمدت هشت میلیارد یورویی با اگزیم بانک کره،  ۱۰ میلیارد یورویی با یک بانک چینی و یک میلیارد یورویی با یک بانک اتریشی شده ایم.به گفته وی هم اکنون با ۱۳۲ بانک در۵۶ کشور جهان روابط کارگزاری و مبادلات مالی داریم.   مدیر عامل شرکت ملی پخش: برای توزیع بنزین تنخواه می‌دهیم

  مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی با اشاره به مشکلاتی که به تازگی بین جایگاه‌داران و سیستم بانکی در طرح شاپرک ایجاد شده است، از مذاکره با وزارت اقتصاد برای حل مشکل خبر داد. موسوی خواه این را هم گفت که این شرکت تنخواه ۴۸ ساعته‌ای را به جایگاه‌داران برای خرید بنزین از این شرکت می‌دهد تا جایگاه‌داران با این پول بنزین را از شرکت ملی پخش خریداری کنند و بعد از فروش، دوباره این پول به چرخه باز گردد. وی این خبر را کاملا تکذیب کرد که بانک‌ها سه تا چهار هزار میلیارد تومان از پول جایگاه‌داران را نگه داشته‌‌اند. به گفته وی، داشتن پوز در جایگاه‌ها الزام نیست.  بیت‌کوین ۱۴ درصد دیگر ریخت
  فارس- در معاملات دیروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت بیت‌کوین ۱۴ درصد سقوط کرد و به ۶۶۰۰ دلار رسید.


     تخم‌مرغ باز هم گران شد
  ایسنا- در حالی که وزارت کشاورزی مجوز واردات تخم‌مرغ را با توجیه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و کمبود این محصول در داخل صادر کرده و معاون این وزارتخانه نیز وعده واردات بیشتر تخم‌مرغ را برای جلوگیری از قیمت داده است، طی روزهای گذشته مجدد قیمت تخم مرغ افزایش یافته و به شانه‌ای حدود ۱۸ هزار تومان (دانه‌ای ۶۰۰ تومان) رسیده است.  ایران به ریاست منطقه خاورمیانه و آفریقای انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی رسید

  بردبار: دفتر ریاست منطقه‌ای خاورمیانه و آفریقا UFI (اتحادیه جهانی صنعت نمایشگاهی) دیروز با حضور اسفهبدی معاون وزیر صنعت و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران و خبرنگاران داخلی و خارجی درمحل نمایشگاه بین المللی تهران گشایش یافت.

  به گزارش خراسان، حسین اسفهبدی پس از گشایش این دفتر درجمع خبرنگاران گفت: گرفتن عضویت در این انجمن (یوفی) خودش اعتباری برای آن صنعت است و اگر کشوری یا گروهی بخواهد نمایشگاهی برگزار کند، نشان این انجمن به آن اعتبار می‌دهد.

  اسفهبدی درپاسخ به خراسان درباره این که این اتفاق چه تاثیری در بهبود صنعت نمایشگاهی درکشورمان خواهد داشت گفت:ما وظیفه داریم که وضعیت صنعت نمایشگاهی را نه تنها در ایران بلکه در منطقه ارتقا دهیم.

   

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس