نسخه اگزینوسی گلکسی اس ۹ (Samsung Galaxy S9) در مقایسه با مدل مجهز به تراشه اسنپدراگون، قدرتی یکسان نخواهند داشت. این موضوع را یکی از افشاگران با انتشار بنچمارکی جدید تایید کرده است.

  مدت زمان زیادی است که افراد مختلف می‌گویند مدل‌های مجهز به تراشه اگزینوس گوشی های سامسونگ در مقایسه با نسخه‌ای که به چیپ‌های کوالکام تجهیز می‌شوند، قدرت بالاتری دارند چرا که سامسونگ آنها را با چیپ‌های خود بیشتر بهینه می‌کند. البته این موضوع در عمل نیز وجود داشته و پرچمداران سامسونگ، معمولا با این تراشه نتیجه بهتری در بنچمارک‌ها دارند. حال به نظر می‌رسد در آینده و با عرضه نسل جدید، باز هم شاهد چنین چیزی در گوشی های سری گلکسی S9 خواهیم بود.

  این تلفن های هوشمند قرار است با تراشه اگزینوس ۹۸۱۰ به صورت جهانی به فروش رسند و تنها بازار آمریکای شمالی میزبان نسخه مجهز به اسنپدراگون ۸۴۵ خواهد بود. البته از نظر فنی تفاوت‌های چندانی میان این دو چیپست وجود ندارد.

  با این وجود، یکی از افشاگران حوزه فناوری با نام کاربری “Ice Universe” در توییتر، با تکیه بر بنچمارک پرچمدار سامسونگ می‌گوید نسخه مجهز به اسنپدراگون ۸۴۵، «نتایجی متوسط» دارد که در نتیجه آن، نسخه اگزینوسی گلکسی اس ۹ قوی‌تر خواهد بود. هرچند، منبعی که تصویر مربوط بنچمارک GeekBench را منتشر کرده، شماره مدل آن را نشان داده است.

  البته کلمه متوسط یا معمول نباید شما را گمراه کند چرا که اسنپدراگون ۸۴۵ در تست‌های تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای، امتیازهای ۲۳۷۸ و ۸۱۳۲ را ثبت کرده که در مقایسه با امتیازهای ۱۹۵۴ و ۶۴۲۹ اگزینوس ۸۸۹۵، بسیار بالاتر است. پیش‌تر نیز اسنپدراگون ۸۳۵ موفق به کسب امتیازهای ۱۷۷۱ و ۵۶۷۶ شده بود.

  از آنجایی که اطلاعات مربوط به نسخه اگزینوسی گلکسی اس ۹ در دست نیست، به سختی می‌توان نسبت به اختلاف قدرت این دو تراشه اظهار نظر کرد. اما با توجه به سابقه سامسونگ و بهینه‌تر بودن چیپ‌های این شرکت، احتمالا در بنچمارک‌ها باز هم کوالکام مغلوب سامسونگ خواهد شد.

  نسخه اگزینوسی گلکسی اس 9

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس