برخی شایعات را باید با کمی احتیاط بررسی کنیم، شایعاتی که صحت آن ها خیلی مشخص نیست و نمی توان با قطعیت درباره اطلاعاتی که ارایه می کنند به بحث نشست. امروز در اکانت توییتر MMDDJ_ دو تصویر لو رفته که منتسب به دوربین گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۸ است، با در کنار هم قرار دادن این دو تصویر می توان دید بهتری نسبت به دوربین گلکسی اس ۹ که درباره آن تیزرهای متعددی دیدیم، کسب کرد. در ادامه با آینده نگری ایران همراه باشید تا درباره مقایسه دوربین گلکسی اس ۹ با گلکسی اس ۸ در یک شات بیشتر بخوانیم.

  مقایسه دوربین گلکسی اس 9 با گلکسی اس 8

  مقایسه دوربین گلکسی اس ۹ با گلکسی اس ۸

  هر چند که این نمای کوچک از دو تصویر کامل نمی تواند خیلی گویا باشد و نمونه های اصلی لو رفته را پایین تر خواهیم دید اما ابتدا به دو نکته توجه کنید، ابتدا اینکه تصاویر لو رفته دقیقا فایل تصویر ثبت شده توسط دستگاه های متنسب به آن ها نیستند. این دو تصویر به صورت اسکرین شات از صفحه نمایش گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۹ منتشر شده است.

   

  موضوع دوم به نحوه مقایسه باز می گردد. سوژه ای که می بینیم به شکل مشخص برای بررسی گستره دینامیکی (HDR) مناسب است و در این شرایط قطعا دوربین گلکسی اس ۹ خیلی بهتر از گلکسی اس ۸ ظاهر شده است. یکی از دلایلی که ما در آینده نگری ایران برای این اختلاف حدس می زنیم مشخصا مربوط به قابلیت تغییر گشودگی دیافراگم است، هر چند اطلاعات مروبط به EXIF تصویر موجود نیست اما احتمالا تصویر گلکسی اس ۹ با f/2.4 ثبت شده و این از نوردهی بیش از حد جلوگیری کرده است. همچنین در عین حال که فضای پر نور بیرون به خوبی مدیریت شده، به قاب پنجره توجه کنید که رنگ روشن تری در آن ثبت شده است. این می تواند به پردازش تصویر HDR بهتر مربوط شود.

  به صورت کلی می تون انتظار داشت که دوربین گلکسی اس ۹ موضوعی قابل تامل باشد. نظر شما چیست؟

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس