موضوعی که بیش از هر چیزی در روز ولنتاین به آن توجه می‌شود عشق است و شما می‌توانید از این روز در کنار عشق خود با انجام بازی‌های مختلف بیشتر لذت ببرید.

  ما در این مقاله سعی داریم بازی‌های مناسب برای این روز که همه افراد با هر رده‌ی سنی می‌توانند از آن لذت ببرند را به شما دوستان عزیز معرفی کنیم.

  بازی‌های مناسب برای کودکان

  در این روز همیشه به کودکان کم توجهی می‌شود و به نوعی مخصوص بزرگسالان و جوانان هست، اما با بازی‌های مناسب این روز می‌تواند برای کودکان بسیار لذت بخش باشد.

  رو هم گذاشتن قلب‌ها:

  تعداد بسیار زیادی آب‌ نبات مناسب روز ولنتاین که به شکل قلب هستند را روی میز قرار دهید و حالا از بچه‌ها بخواهید که این قلب‌ها را روی هم قرار دهند و یک برج درست کنند. در یک دقیقه آینده کسی که بتواند بلندترین برج ممکن را درست کند، برنده خواهد بود.

  نشاندن آب نبات:

  تعداد زیادی آب‌ نبات با تم ولنتاین فراهم کنید و آن‌ها را روی میز قرار دهید، اکنون از بچه‌ها بخواهید که این آب‌ نبات‌ها روی میز بنشانند. پس از گذشت یک دقیقه بازی را تمام کنید و کسی که بیشتر از بقیه آب نبات‌ها را روی میز نشانده باشد، برنده مسابقه است.

  برداشتن آب‌ نبات:

  درون ظرفی تعداد زیاد آب‌ نبات قرار دهید و یک ظرف خالی کنار آن بزارید. حالا به هر کدام از بچه‌ها یک جفت چاپستیک دهید و از آن‌ها بخواهید با کمک چاپستیک‌ها آب نبات‌ها را به ظرف خالی انتقال دهد. برنده این مسابقه نیز بعد از یک دقیقه کسی خواهد بود که بیشترین آب نبات را برداشته باشد.

  حدس زدن کلمه:

  برای این بازی به یک وایت برد و ماژیک نیاز دارید. بچه‌ها را به دو گروه تقسیم کنید و کلماتی مربوط به روز ولنتاین را روی کاغذ نوشته و در ظرفی قرار دهید. از هر کدام از بچه‌ها بخواهید یک تیکه کاغذ بردارد و حالا آن فرد وظیفه دارد با نقاشی کشیدن روی وایت برد، به هم تیمی‌های خودش منظور خود را برساند. اگر هم تیمی‌ها بتوانند آن کلمه را حدس بزنند، تیم آن‌ها یک امتیاز کسب می‌کند. این اتفاق باید به تعداد بچه‌ها رخ دهد و شما می‌توانید با ایجاد محدودیت زمانی، چالش بازی را افزایش دهید. در انتها پس از اینکه همه بازی کردند، تیمی که بیشترین امتیاز را کسب کرده است، برنده خواهد بود.

  بازی‌های چندنفره برای بزرگ‌سالان

  شاید شما هم امسال جز آن دسته افرادی باشید که این روز را در کنار دوستان خود سپری می‌کنید و به همین خاطر بازی کردن روز شما را بهتر خواهد کرد، در اینجا چند بازی مناسب برای شما را قرار داده‌ایم.

  تقسیم‌های دو نفری گروه:

  این بازی برای بچه‌ها هم کاربرد دارد ولی ارزش واقعی آن زمانی مشخص می‌شود که در یک جمع چندین نفره برای بزرگ‌سالان پیاده شود و به خوبی می‌تواند یخ گروه را بشکند و برای افراد به قول معروف سینگل عالی هست. برای انجام این بازی باید بر روی کاغذ‌هایی قلب‌هایی ببرید و هر کدام از این قلب‌ها را به شکل خاصی از وسط نصف کنید و سپس بین افراد مختلف پخش کنید. هر کسی باید یک تکه قلب داشته باشد و تا انتهای شب باید سعی کنید تا جفت خودش را پیدا کند. این بازی برنده یا بازنده‌ای ندارد ولی برای گروه‌های بزرگ می‌توانند آغاز کننده مکالمه و یا حتی رابطه بین افراد باشد.

  کی، کیه؟:

  این بازی برای طرفداران سینما خیلی خوب هست. شما برای انجام آن به استیکی نوت و خودکار نیاز دارید. حالا بر روی هر استیکی نوت اسم یک فیلم عاشقانه را بنویسید و آن را بر روی پیشانی هرکس بچسبانید. حالا باید با سوال پرسیدن پی ببرید نام چه فیلمی به پیشانی شما چسبیده است. اگر همه از این بازی لذت ببرند می‌توانید به جای اسم فیلم، اسم آهنگ‌های عاشقانه و حتی کادوهای روز ولنتاین را هم رو کاغذ بنویسید.

  حدس زدن اسم آهنگ‌های عاشقانه:

  یکی از بهترین بازی‌های روز ولنتاین حدس اسم آهنگ‌های عاشقانه است. برای این بازی لازم است چند جمله از یک آهنگ عاشقانه را روی کاغد بنویسید و آن‌ها را بین افراد مختلف پخش کنید. حالا آن فرد باید به شکل دراماتیک و عاشقانه آن آهنگ را بخواند و دیگر افراد باید نام آهنگ را حدس بزنند. بعد از کلی بازی کردن کسی که بیشترین حدس درست را زده باشد، برنده خواهد بود.

  بازی‌های موبایلی برای زوج‌ها

  اگر این روز را در کنار عشق خود سپری می‌کنید و دوست دارید با هم یک رقابت دوستانه داشته باشید، ما یک سری بازی موبایلی بسیار خوب برای شما سراغ داریم که از باز یکردن دو نفره آن‌ها می‌توانید لذت ببرید.

  Dual:

  Dual یک بایز دونفره است که به صورت لوکال بازی می‌شود و برای تجربه آن تنها به بلوتوث و یا شبکه وای فای نیاز دارید. شما باید از میان سه حالت مختلف Defend ،Duel و Deflect یکی را باید انتخاب کنید. هدف حالت Duel  این است که از تیرهایی که طرف مقابل به سمت شما می‌زند جاخالی دهید و در عین حال باید به او شلیک کنید. اگر دوست دارید با هم یار باشید، حالت Defend برای شما مناسب است و باید کسانی که به شما حمله می‌کنند را نابود کنید. در حالت Deflect هم شما باید توپ‌ها را به صفحه رقیبتان منحرف کنید. در انتها باید این را ذکر کنم که حالت‌های Deflect و Defend تنها در نسخه قابل خرید بازی در دسترس است ولی تنها لازم است یک نفر آن را خریداری کند.

  لینک دانلود: اندروید / IOS

  Red Hands:

  می‌شود گفت که همه نسخه واقعی این بازی را تجربه کرده‌ایم. این بازی سرعت و رفلکس شما را تست می‌کند و بسیار چالش برانگیز خواهد بود. هر کدام از دو بازیکن در دو سمت تصویر قرار می‌گیرند و بازیکن مهاجم صفحه رو لمس میکند تا پشت دست مدافع ببزند و مدافع باید صفحه را لمس کند تا دستش را حرکت دهد. هر برخورد یک امتیاز خواهد داشت و کسی که به امتیاز ۱۰ برسد برنده خواهد بود.

  لینک دانلود:  اندروید / IOS (رایگان)

  Bounden:

  Bounden بازی بسیار جالبی است که در آن نیاز به همکاری دونفر باهم است. در این بازی به یک گوشی نیاز است و هر کدام دست خود را بر روی یک سمت گوشی  قرار دهند و حالا شما باید گوشی و خودتان را بچرخانید تا موبایلتان یک مسیر حلقه مانند را طی کند. البته این بازی رایگان نیست، برای اندروید ۲ دلار و برای IOS حدود ۳ دلار قیمت دارد. برای اینکه بیشتر با این بازی آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنم که ویدئو زیر را تماشا کنید:

   

  لینک دانلود:  اندروید / IOS 

  بازی مناسب برای کسانی که از هم دور هستند

  قصه گویی:

  شما می‌توانید این بازی پیامی را با اعضای خانواده یا دوستان خود انجام دهید و برای تعداد بالا نیز جواب می‌دهد. یک نفر کلمه‌ای را به دیگری پیام می‌دهد و دومی باید سعی کند با استفاده از کلمه اول جمله‌ای را آغاز کند. هدف این بازی ساخت قصه‌ای است توسط این دو نفر است. شما همچنین می‌توانید به این بازی تم هم بدهید و از موضوعاتی مثل رومانتیک، ماجراجویی، کمدی و حتی جنایی استفاده کنید.

  مسافرت:

  مسافرت یک بازی کلمه‌ای هست. یک از دو نفر به دیگری پیام می‌دهد که «من با X به X سفر می‌کنم». حال نفر مقابل باید با دو کلمه‌ای که هر دو با الف شروع می‌شوند جای خالی را پر کند. این بار نوبت نفر اول است و همین کار را باید با حرف ب انجام دهد. این تو باید بازی را با دیگر حروف الفبا ادامه دهند و در آخر به یک ترکیب بسیار جالب و باورنکردنی از کلمات دست پیدا می‌کنند.

  هر برنامه‌ای که برای روز ولنتاین داشته باشید، می‌توانید آن را با این بازی‌ها بسیار لذت بخش‌تر کنید. البته بازی‌های مناسب دیگری نیز وجود دارند که ما به آن‌ها اشاره نکرده‌ایم ولی شما می‌توانید آن‌ها را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

  ‘ );
  w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
  d.write( ‘


  ad

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس