به گزارش آینده نگری ایران، همزمان با شب چهارشنبه سوری متاسفانه خبرهای تلخ هم از بی احتیاطی هموطنان به گوش می رسد، به عنوان نمونه همین امشب خانمی در زنجان به علت ترس از صدای مهیب انفجار مواد محترقه جان خود را از دست داد.

  پیش از این هم اعلام شده بود، یک جوان ۱۹ ساله مشغول به ساخت نارنجک دستی بود که ناگهان نارنجک منفجر و یک ساختمان دو طبقه در خیابان مرتضوی تهران تخریب شد. در این حادثه علاوه بر مصدومیت شدید جوان ۱۹ ساله، یک تن از آتش نشانان نیز مصدوم شد.

  اما جالب است بدانید مجتبی خالدی ، سخنگوی اورژانس کشور، در ارتباط با آمار مصدومین چهارشنبه آخر سال از ابتدای اسفند ماه سال جاری گفته است: طی این مدت ۳۷۳ نفر در سراسر کشور مصدوم شده‌اند که ۵۴ نفر به اورژانس پیش‌بیمارستانی منتقل و ۹ نفر در محل توسط نیروهای اورژانس درمان شده‌اند.

  وی افزود: ۲۷۴ نفر نیز مراجعه به اورژانس بیمارستانی داشته و تاکنون ۲۲۷ نفر درمان و ترخیص شده‌اند.

  سخنگوی اورژانس کشور خاطرنشان کرد: ۹۳ نفر از این افراد در بیمارستان بستری شده که ۶ نفر آنها در بخش مراقبت‌های ویژه بوده‌اند همچنین تاکنون ۲ نفر در زنجان و همدان بر اثر سوختگی‌های ناشی از انفجار مواد محترقه جان خود را از دست داده‌اند.

  خالدی عنوان کرد: بیشترین تعداد مصدومین مربوط به تهران ۶۹ نفر، آذربایجان شرقی با ۳۸ نفر و آذربایجان غربی با ۳۶ نفر بوده است.

  این گزارش به روز رسانی می شود…

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس