زمانی بود که سامسونگ موبایل های پرچمدارش هم پلاستیکی بودند و خیلی از کاربران از این بابت ناراضی بودند. آن زمان بود که تعمیرپذیری پرچمدارهای سامسونگ از بهترین ها بود. به مرور زمان پس از ارایه گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج شاهد سخت تر شدن تعمیرپذیری پرچمدراهای سامسونگ بودیم. حالا جدیدترین پرچمدار این شرکت عرضه شده و وقت آن است که ببینیم  تعمیرپذیری گلکسی اس ۹+ چطور است؟ در ادامه با آینده نگری ایران همراه باشید.

  امتیاز تعمیر پذیری گلکسی اس 9+

  امتیاز تعمیر پذیری گلکسی اس ۹+

  تعمیرپذیری گلکسی اس ۹+ به صورت کلی از ۱۰ نمره ۴ می گیرد. دلیل را می توان در سخت بودن باز کردن دستگاه به دلیل احتمال بالای شکستن شیشه نمایشگر و شیشه پشتی دید. همچنین برای تعویض نمایشگر نیاز هست که شیشه پست دستگاه باز بشود! تعویض باتری ممکن هست به صورت فنی اما دسترسی به آن چالش های نالازم دارد.

  شاید جالب باشد بدانید که یک جک ۳٫۵ میلی متری صدا چقدر فضای داخلی موبایل را اشغال می کند! تصویر زیر را ببینید:

  جک 3.5 میلی متری هدفون گلکسی اس 9

  جک ۳٫۵ میلی متری هدفون گلکسی اس ۹

  با تمام فضایی که اشغال می کند و قطعا در طراحی دستگاهی در این سطح اهمین ویژه ای دارد اما سامسونگ ترجیح داده گلکسی اس ۹ تنها پرچمدار سال ۲۰۱۸ باشد که هنوز جک ۳٫۵ میلی متری هدفون را از علاقه مندان موسیقی دریغ نکرده است!

  برای مقایسه فاکتور تعمیرپذیری بد نیست بدانید آیفون X با امتیاز تعمیرپذیری ۶ از ۱۰ در جایگاه بهتری از طراحی در جهت تعمیرپذیری قرار دارد و برای تعویض موارد ضروری از جمله نمایشگر و باتری هیچ سختی ای وجود ندارد اما بد نیست به یاد داشته باشید که اگر شیشه پشتی این دستگاه بشکند، هزینه ای برابر نصف هزینه کل آن نیاز دارد تا تعمیر شود!

  نظر شما چیست؟‌ فاکتور تعمیرپذیری چقدر برای شما اهمیت دارد؟

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس