مدت زیادی بود که پس از افتضاح گلکسی اس ۴ با چیپست اگزینوس دیگر خیلی تست های مقایسه ای بین نسخه اگزینوس و اسنپدراگون پرچمدارهای سامسونگ داغ نشده بود. حتی در گلکسی اس ۶ و گلکسی نوت ۵ که به کل سامسونگ از چیپست های ساخت خود استفاده کرده بود. حالا اما می خواهیم با مقایسه گلکسی اس ۹+ نسخه اگزینوس ۹۸۱۰ با نسخه اسنپدراگون ۸۴۵ ببینیم که آیا باید نگران تفاوت عملکرد بین این دو دستگاه باشیم یا خیر! در ادامه با آینده نگری ایران همراه باشید تا ویدیو مقایسه این نسخه گلکسی اس ۹+ را با هم ببینیم.

    ابتدا با دیدن بنچمارک پردازنده شاید شما هم فکر کردید که نسخه اگزینوس ۹۸۱۰ باید بهتر از نسخه اسنپدراگون ۸۴۵ باشد اما در عمل شاهد عملکرد بهتر نسخه اسنپدراگون هستیم اما نه آنقدر زیاد! به هر حال این اختلاف هر چند زیادی نیست اما شاید بتوان گفت مثل تفاوت دو نسل گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۹ است. نسخه اگزینوس ۹۸۱۰ در برخی موارد سریع تر از اسنپدراگون ۸۴۵ با حتی برابر آن بود اما موارد زیادی مشخصات نسخه اسنپدراگون بهتر، به خصوص در بازی ها.

    هر چند نمی توان برای این تفاوت کوچک به دنبال خرید نسخه خاصی از گلکسی اس ۹+ بود اما به هر حال با وجود قدرت بیشتر چیپست اگزینوس ۹۸۱۰ شاید انتظار همه کاربران این بود که سرعت گلکسی اس ۹+ اگزینوس بیشتر باشد. شاید دلیل را بتوان در بهینه نبودن برنامه و بازی ها با پردازش ویژه ۴ هسته قوی و فرکانس متغیر هر هسته آن شاخه دانست اما به هر حال خروجی باید بهینه باشد!

    نظر شما چیست؟ این تفاوت چقدر برای شما اهمیت دارد؟

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس