ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، در مورد آخرین وضعیت پیام رسان تلگرام اظهار کرد تاکنون تاریخی برای مسدود شدن تلگرام مطرح نشده، اما هر آن ممکن شرایطی برای انسداد این پیام رسان پیش بیاید.

    دبیر شورای عالی فضای مجازی در یک برنامه رادیویی، توضیحاتی را در مورد آخرین وضعیت پیام رسان تلگرام ارائه داد و گفت فعلا هیچ تاریخی برای مسدود شدن تلگرام مطرح نشده، اما هر آن ممکن است شرایط برای انسداد این پیام رسان روسی پیش بیاید.

    سرنوشت کسب و کارها در صورت مسدود شدن تلگرام

    وی همچنین در خصوص وضعیت کسب و کارهای موجود در تلگرام عنوان کرد:

    از  کسب و کارها و موسسه‌هایی که کانال‌های زیادی دارند دعوت شده از پیام رسان های خارجی به پیام رسان های داخلی کوچ کنند. در حوزه پیام رسان‌ها، نوعی نابسامانی در کشور وجود دارد. اقدامات وسیعی بنا به دستور رئیس جمهور در دی‌ماه ۱۳۹۶ انجام شد که فرمودند کشور باید از پیام رسان غالب خارج شود. کسانی که با کوچ از پیام رسان های خارجی به داخلی کسب و کارشان دچار اختلال می‌شود، به آن‌ها بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد. وزارت آموزش و پرورش نیز در حوزه کوچ پیام رسان های خارجی به داخلی بخشنامه صادر کرده است.

    فیروزآبادی در ادامه افزود انواع تهمت‌ها به پیام رسان های داخلی زده شده است. ما به بحث محافظت از حریم خصوصی مردم اهمیت می‌دهیم و کمیته‌ای تشکیل خواهیم داد تا از محتوا نیز حفاظت شود. شهروندان حق دارند از هر پیام رسانی استفاده کنند، به شرط این که تابع قوانین کشور باشد. اطلاعات مردم، دارایی‌های آن‌ها هستند و نهایت تلاش را می‌کنیم تا حریم مردم در پیام رسان های داخلی حفظ شود. دبیر شورای عالی فضای مجازی در پایان خاطرنشان کرد که به دنبال پیام رسانی با کاربران بالا و قابلیت اشتغال‌زایی هستیم. همین‌طور برای استفاده دانشگاه‌ها از اینترنت بدون فیلتر هم به دنبال فرمولی مناسب خواهیم بود.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس