نامادری و پدر سنگدل بازداشت شدند

  تعداد بازدید : ۴۷۴

  شکنجه هولناک ۳ کودک در اسارتگاه مخوف


  رئیس اورژانس اجتماعی کشور وضعیت سه کودکی را که در ماهشهر توسط پدر و نامادری‌شان شکنجه شده‌اند، تشریح کرد. 


  به گزارش رکنا ، رضا جعفری (رئیس اورژانس اجتماعی کشور)، درباره آزار سه کودک توسط والدین شان در شهرک طالقانی شهرستان ماهشهر اظهار کرد: در تاریخ ۲ اردیبهشت ۹۷ طی تماس تلفنی مددکار بیمارستان شهرستان بندر ماهشهر، با خط تلفن ۱۲۳ در خصوص یک فقره کودک آزاری، بلافاصله تیم سیار اورژانس اجتماعی شهرستان ماهشهر برای بررسی وضعیت کودکان آسیب دیده به بیمارستان اعزام شد.


  وی افزود: بنا بر اظهارات عموی بچه‌ها، این کودکان (فاطمه ۱۲ ساله،‌ام البنین ۸ ساله  وعلی اکبر ۵ ساله) توسط پدر و نامادری مورد آزار و اذیت و شکنجه جسمی و روحی قرار گرفته‌اند و حتی به تغذیه و تحصیل کودکان نیز رسیدگی نمی‌شد. رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: هم اکنون عموی کودکان با حکم دادستانی شهرستان سرپرستی کودکان را برعهده گرفته است و در منزل خود از آنان نگهداری می‌کند. مددکاران بهزیستی ضمن انجام مداخلات تخصصی، از لحظه اطلاع رسانی تاکنون با دادستانی و خانواده ارتباط دارند و مشاوره‌های لازم توسط مشاوران بهزیستی داده می‌شود.


  رئیس اورژانس اجتماعی کشور تاکید کرد که تیم اورژانس اجتماعی تا تعیین تکلیف نهایی کودکان و سامان دهی کامل آن‌ها موضوع را پیگیری خواهند کرد.


  شکنجه کودکان با چکش و میله داغ 


   در همین حال به گزارش عصرایران، براساس مشاهدات افرادی که متوجه این شکنجه شده اند، سه کودک توسط نامادری و پدر خود به وسیله چکش و میله داغ و دیگر وسایل مورد آزار‌های جسمی و روحی قرار می‌گرفتند.همچنین این کودکان در حیاط پشتی خانه در گرما نگه داشته می‌شدند و دهان بچه‌ها را چسب می‌زدند. یکی از کودکان در حالی که دست هایش به میله ای بسته شده بود و قادر به حرکت نبود، توسط همسایه پیدا شد.


  یکی از پرستاران و شاهدان عینی این ماجرا گفت: بچه‌ها را برای درمان به بیمارستان ما آوردند. نامادری با تبر دست دختر بزرگ را شکسته بود. همچنین دندان‌های این دختر شکسته شده بود. با اتو جای جای بدن بچه‌ها را سوزانده و دست و پای بچه‌ها را بسته و در حیاط خلوت انداخته بودند. این بچه‌ها چند روز را در حیاط  خلوت بدون غذا سپری کرده اند و در این مدت تنها به وسیله آفتابه آب می‌خوردند. یکی دیگر از افراد مطلع هم گفت: بچه پنج ساله بر اثر سوءتغذیه  هم قد بچه دو ساله بود و نمی‌توانست روی پاهای خود بایستد. فقط پوست روی استخوان بود.


   بهزیستی: هنوز مستندات اعتیاد یا بیماری پدر شکنجه‌گر ماهشهری به دست نیامده است 


  معاون اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خوزستان آخرین وضعیت پیگیری پرونده شکنجه سه کودک ماهشهری توسط والدین‌شان را تشریح کرد.


  حسن عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پدر این سه کودک هم اکنون دستگیر شده و در بازداشت به سر می‌برد. 


   بر اساس گزارش‌های مددکاران، تیم اورژانس اجتماعی  هنوز مدارک و مستنداتی دال بر اعتیاد پدر این سه کودک یا بیماری روانی وی به دست نیاورده است.وی ادامه داد: هم اکنون با حکم دادستانی ماهشهر، عموی کودکان آزاردیده، سرپرستی آن‌ها را بر عهده‌ دارد و این سه کودک تا تعیین تکلیف نهایی این پرونده در منزل عموی خود سکونت خواهند داشت.


   نامادری سنگدل در ماهشهر دستگیر شد


   دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ماهشهر از دستگیری دومین متهم پرونده کودک آزاری در ماهشهر خبرداد و گفت: به این پرونده در اسرع وقت رسیدگی می‌شود. دادستان عمومی و انقلاب بندرماهشهر از دستگیری نامادری سنگدل در پرونده کودک آزاری در ماهشهر خبرداد و گفت: این فرد که نامادری کودکان   است، دستگیر شد.


   این مقام قضایی خاطرنشان کرد: انگیزه خاطیان از انجام چنین جرمی هنوز نامشخص و علت حادثه در دست بررسی است.


  در همین حال مردم بندر ماهشهر در اعتراض به کودک‌آزاری سه کودک توسط نامادری شان که هفته پیش در شهرک طالقانی صورت گرفته بود، دیروز مقابل دادگستری شهرستان بندرماهشهر تجمع کردند.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس