یکی از مدیران ارشد اپل در کنفرانس WWDC 2018، با اشاره به سهم آی او اس ۱۱ از سیستم عامل محصولات این شرکت، کمپانی گوگل و سهم بسیار پایین اندروید اوریو را هدف قرار داد.

  کریگ فدریگی (Craig Federighi) در خلال رویداد توسعه‌دهندگان WWDC 2018 اعلام کرد سهم آی او اس ۱۱ به عنوان جدیدترین نسخه سیستم عامل این شرکت، قدرت‌بخش بیشتر از ۸۱ درصد از دستگاه‌های مجهز به iOS در سراسر دنیا است؛ میزانی که فاصله‌ای نجومی با سهم اندروید اوریو دارد.

  اگر گفت‌های فدریگی صحت داشته باشد، آن‌گاه تعداد دستگاه‌های مجهز به آی او اس ۱۱ از مرز یک میلیارد عبور می‌کند. در ادامه، این مدیر ارشد با طعنه به زدن به اصلی‌ترین رقیب خود گفت آخرین نسخه سیستم عامل گوگل یعنی Android 8.x Oreo تقریبا روی ۶ درصد از تمام دستگاه‌های اندرویدی نصب شده است.

  چنین ارقامی شاید کمی اغراق‌آمیز به نظر برسند، ولی مطابق با آمار رسمی گوگل، سهم اوریو از تمام دستگا‌ه‌های مجهز به اندروید تنها ۵٫۷ درصد است که در میان آنها، نسخه ۸٫۰ روی ۴٫۹ درصد و نسخه ۸٫۱ روی ۰٫۸ درصد از همه دستگاه‌ها نصب شده است. اطلاعات زیر تا تاریخ ۷ می ۲۰۱۸ دقیق هستند:

  سهم آی او اس 11

  سهم نسخه‌های مختلف اندروید در میان همه دستگاه‌های مجهز به این سیستم عامل

  در همین حال، داشبورد اپ استور از سهم ۷۶ درصدی آی او اس ۱۱ تا تاریخ ۲۲ آوریل خبر دارد؛ بنابراین، سهم ۸۱ درصدی این سیستم عامل در زمان فعلی غیر قابل باور نیست.

  سهم آی او اس ۱۱ تا ۲۲ آوریل

  سهم آی او اس 11

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس