حدودا شش روز پیش بود که اکسپریا ایکس زد ۳ با دوربین دوگانه به f/1.6 و نمایشگر کم حاشیه لو رفت. پس ازاینکه در آینده نگری ایران خواندیم سونی به یک موبایل بدون حاشیه اکسپریا اشاره می کند حالا اولین تصاویر از اکسپریا ایکس زد ۳ لو رفته است. در ادامه با آینده نگری ایران همراه باشید.

    این سه تصویری است که از اکسپریا ایکس زد ۳ (Xperia XZ3) لو رفته و دو موضوع را به ما نشان می دهد. ابتدا اینکه دوربین اصلی دوگانه است و از جمله عجیب ترین دوربین های دوگانه ای است که تا کنون دیده ایم. این عجیب بودن همزمان به معنی یکتا بودن هم هست که قابل ستایش است. طراحی کلی قاب پشتی، خمیدگی آن، موقعیت فلاش و حسگر تنظیم نور سفید همگی شبیه به اکسپریا ایکس زد ۲ و اکسپریا ایکس زد ۲ پریمیوم است.

    اما اجازه بدهید به جلوی اکسپریا ایکس زد ۳ (Xperia XZ3) نگاه کنیم و ببینیم آیا حاشیه نمایشگر کم شده است؟ خب پاسخ خیر است، به نظر می رسد که حاشیه نمایشگر قابل توجهی در جلوی دستگاه وجود دارد ولی به دلیل ۱۸:۹ بودن نمایشگر و کشیده تر دیده شدن آن، کمی کمتر از حاشیه اکسپریا ایکس زد ۲ پریمیوم است. این موضوع جالبی نیست به خصوص اینکه سونی ابتدا اکسپریا ایکس زد ۲ را معرفی می کند با نمایشگر کم حاشیه و بدون دوربین دوگانه، عده ای هر چند هم کم این دستگاه را می خرند. کمتر از دو ماه بعد پرچمدار دیگری به نام اکسپریا ایکس زد ۲ پریمیوم معرفی می کند و دوربین دوگانه دارد اما پنل نمایشگر ۴K آن کم حاشیه نیست، دوباره عده ای برای خریدن آن آمده می شوند و حالا احتمالا در IFA 2018 یعنی اوایل شهریور، شاهد رونمایی از پرچمداری جدید با دوربین دوگانه و نمایشگر کم حاشیه هستیم!

    این برای طرفداران سونی و افرادی که پول برای خرید موبایل های آن می دهند، بیش از “کمی” آزاردهنده به نظر می رسد. اینطور نیست؟ نظر شما چیست؟ فکر می کنید اکسپریا ایکس زد ۳ بتواند دستگاه خوبی باشد و سونی خود را کنترل کند تا حداقل ۶ ماه پرچمدار آن ها بماند؟ سال ۲۰۱۸ سال پر پرچمداری برای سونی و ال جی بوده است.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس