در ۱۵ آگوست ۱۹۹۸ یعنی ۲۰ روز پیش اپل رسما اولین آی مک (iMac) اول را معرفی کرد. یک محصول رنگی رنگی و یکپارچه که استیو جابز دوست نداشت کسی آن را باز کند بلکه شما باید پشت آن به کار خود بپردازید، این یک دستگاه است که شما با آن کار کنید، اصل کار شما نیست! طراحی این محصول یعنی iMac G3 توسط جانی آیو صورت پذیرفته بود و پلاستیک شفاف داشت که داخل آن دیده می شد، جذاب بود! حالا بیست سال از آن روز می گذرد! در ادامه با آینده نگری ایران همراه باشید.

  اولین آی مک (iMac) همان زمان هم گران قیمت بود و با ارزش ۱۳۰۰ دلار به بازار ارایه شد. این کامپیوتر شخصی که اولین تعریف All in One هم به شمار می رود با پردازنده ۲۳۳ – ۷۰۰MHz PowerPC 750 G3، حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایت، نمایشگر ۱۵ اینچی CRT، یک CD-Rom و کارت گرافیک ATI بود. این مشخصات برای این روزها اصلا شگفت انگیز نیستند اما بیست سال پیش شاید حکم آی مک (iMac) امروزی را داشته است.

  آی مک (iMac) ها شاهد هشت طراحی متفاوت هستند که در طول این ۲۰ سال به شکل زیر است:

  طراحی آی مک از قدیم تا کنون

  طراحی آی مک از قدیم تا کنون

  این روزها اما آی مک (iMac) ها بسیار قدرتمند هستند و البته گران قیمت! اجازه بدهید یادآوری خاطرات بیستمین سال عرضه iMac را با تماشای ویدیو عرضه اولین آی مک توسط استیو جابز بزرگ، گرامی بداریم:

   

  نظر شما چیست؟ اهل کامپیوترهای All in One هستید؟ این پیشرفت های بزرگ را چطور می بینید؟

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس