یکی از مانورهای مهم تبلیغاتی سامسونگ برای Galaxy Note 9، عمر باتری طولانی مدت آن بود. با معرفی رسمی نوت ۹ فرصت یافتیم تا عمر باتری گلکسی نوت ۹ را محک بزنیم و ادعای سامسونگ را بررسی کنیم.

  در تیزرهای تبلیغاتی نوت ۹، به عمر باتری یک روزه گوشی اشاره شده بود و شایعات نیز از تجهیز پرچمدار جدید سامسونگ به باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپری خبر می‌دادند. پس از گذشت حدود ۵ روز از زمان معرفی نوت جدید، مدت کوتاهی را با این گوشی سپری کردیم تا بتوانیم میزان عمر باتری گلکسی نوت ۹ را ارزیابی کنیم. مشخصا نوت ۹ نسبت به نسل پیشینش عمر باتری بهتری دارد اما اگر می‌خواهید میزان پیشرفت سامسونگ در این زمینه را در قالب اعداد و ارقام ببینید، بهتر است نگاهی به جدول زیر بیاندازید.

  عمر باتری گلکسی نوت 9


  عمر باتری گلکسی نوت ۹ از نوت ۸ بیش از یک ساعت بیشتر است

  نتیجه در مقایسه با نوت ۸ کاملا رضایت‌بخش و قابل انتظار بود، چرا که نوت ۹ به باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپری مجهز است درحالی‌که ظرفیت باتری نوت ۸ ۷۰۰ میلی‌آمپر یعنی حدود ۲۰ درصد کمتر است. عمر باتری گلکسی نوت ۹ نزدیک به سایر پرچمداران حال حاضر بازار موبایل بوده و نسبت به نسل قبلی حدود ۱۴ درصد عملکرد بهتری از خود به جای گذاشته است.

  سرعت شارژ

  گرچه عمر باتری فاکتور مهمی محسوب می‌شود، اما سرعت شارژ شدن آن نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با توجه به اینکه حجم باتری نوت ۹ حدود ۲۰ درصد افزایش به خود دیده، انتظار داریم مدت زمان مورد نیاز برای شارژ کامل دستگاه بسیار بیشتر باشد اما خوشبختانه نتایج تست زمان شارژ گلکسی نوت ۹، تنها تاخیر ۷ دقیقه‌ای برای پر کردن ۷۰۰ میلی‌آمپر ظرفیت اضافه این باتری را نشان می‌دهد. بدین ترتیب در صورت استفاده از آداپتور و کابل شارژ سریع سامسونگ، پس از گذشت یک ساعت و ۴۹ دقیقه، شارژ دیوایس از صفر به ۱۰۰ درصد می‌رسد. در جدول زیر می‌توانید مدت زمان مورد نیاز برای شارژ شدن هریک از پرچمداران سال ۲۰۱۸ را مشاهده کنید.

  عمر باتری گلکسی نوت 9

  آیا شما تنها به دلیل عمر باتری مطلوب گلکسی نوت ۹ حاضر به خرید آن هستید؟

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت آینده نگری ایران محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس