ارزهای دیجیتال یکی از عوامل مرگ و میر مستقیم هستند

  • بیل گیتس: ارزهای دیجیتال یکی از عوامل مرگ و میر مستقیم هستند!
  • دسته: رمالی و اینا

 

به نظر می‌رسد بیل گیتس از طرفداران ارزهای دیجیتال نبوده و آن را از فناوری های نادری می‌داند که سبب مرگ و میر مستقیم می‌شوند.

ناشناس بودن ارزهای دیجیتال خوب نیست!

طی جلسه پرسش و پاسخ “AMA” در ردیت، بنیان‌گذار مایکروسافت ضمن بیان باورهای خود در رابطه با ارزهای دیجیتال و این‌که ناشناس بودن آنها چیزی خوبی نیست، گفت جامعه زمانی از این سیستم سود می‌برد که دولت بتواند افرادی را که پول‌شویی می‌کنند، از پرداخت مالیات فرار کرده و منابع مالی تروریست‌ها را تامین می‌کنند، شناسایی کند.

ویژگی اصلی ارزهای دیجیتال ، ناشناس بودن آنها است. من فکر نمی‌کنم که چنین چیزی خوب باشد. [در عوض،] توانایی دولت در شناسایی فرارکنندگان مالیاتی، افرادی که پول‌شویی می‌کنند و کسانی که منابع مالی تروریست‌ها را تامین می‌کنند، چیز خوبی است.

به علاوه، بیل گیتس با اشاره به امکان سهولت در خرید آنلاین مواد مخدر به وسیله واحدهای پولی دیجیتالی، می‌گوید «ارزهای دیجیتال سبب مرگ مستقیم» بسیاری از افراد شده است.

هم‌اکنون ارزهای دیجیتال برای خرید فنتانیل و مواد مخدر دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین جهت، این یک فناوری نادر است که سبب مرگ و میر مستقیم می‌شود. من فکر می‌کنم موج اندیشمندانه در رابطه با پیشنهادهای اولیه پول دیجیتالی و ارزهای دیجیتال برای افرادی که روی آنها سرمایه‌گذاری می‌کنند، فوق‌العاده خطرناک است.

زمانی که یکی از کاربران ردیت در پاسخ به او گفت که شما می‌توانید فنتانیل را با پول نقد خریداری کنید، گیتس از ادعای اولیه خود دفاع کرد:

بله؛ پول نقد ناشناس می‌تواند برای چنین چیزهای مورد استفاده قرار گیرد اما شما برای انتقال پول باید به صورت فیزیکی در محل حاضر شوید که این موضوع، کارهای مختلفی همچون آدم‌ربایی را سخت می‌کند.

به این موضوع هم باید اشاره شود که طرفداران ارزهای رمزپایه معتقدند که هزینه پایین انتقال‌ پول و تمرکززدایی قدرت، در حقیقت از ویژگی‌های متقاعدکننده‌تر ارزهای دیجیتال هستند. این یعنی گفته‌های بیل گیتس احتمالا با مقاومت از دنیای ارزهای دیجیتالی مواجه خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا